Nationale Nederlanden ubezpieczenie dziecka — aktualna oferta

10 min.

Każdy rodzic, chcąc zadbać o pełne bezpieczeństwo swojego dziecka, powinien pomyśleć o ubezpieczeniu. Choć dzieci w wieku szkolnym często mają ubezpieczenie, to nie zawsze gwarantuje ono wystarczającą ochronę. Co oferuje rodzicom z dziećmi Nationale Nederlanden? 

Ranking ofert ubezpieczeniowych dla dzieci i ich rodziców

Polski rynek usług ubezpieczeniowych jest dobrze rozbudowany i bardzo elastyczny. Dzięki temu niezależnie od posiadanego budżetu każdy jest w stanie znaleźć rozwiązanie dopasowane do indywidualnych potrzeb. Poniższa tabela zawiera zestawienie oferty ubezpieczeniowej dla dziecka.

Towarzystwo ubezpieczeniowe / nazwa polisy dla dzieclaOcenaSuma ubezpieczeniaWiek wstępu dzieckaCzas trwaniaWiek wstępu rodzicaMin. SkładkaOsoby ubezpieczone
Nationale Nederlanden. Ochrona jutra9,820.000 zł1-18 latMin. 10 lat17-66 lat39 złUbezpieczonyPartner/kaDziecko
Warta9,6Od 15.000 złb.d.Min. rok16-66 latOd 59złUbezpieczonyPartner/kaDziecko
NN Życie9,4Od 10.000 złOd 1r.ż.Min. 5 lat18-70 latOd 50 złUbezpieczonyPartner/kaDziecko
PRu9,0Od 10.000 złOd 3 msc. ż.Min. 5 lat18-70 latOd 40 złUbezpieczonyDziecko
Generali8,8Od 100 złDo 26 r.ż.Min. rok15-80 latOd 32 złUbezpieczonyPartner/kaDziecko
Uniqa8,4Od 10.000 złb.d.Min. rok18-70 latOd 55złUbezpieczonyPartner/kaDziecko
Allianz8,0Od 5.000 złDo 25 r.ż.Min. rok18-70 latOd 50złUbezpieczonyDziecko
Tabela 1. Porównanie ofert towarzystw ubezpieczeniowych dla rodziców z dziećmi. Opracowane na podstawie Rankingu Ubezpieczeń Dzieci 2022/2023.

Z zestawienia wynika, że choć każde towarzystwo ubezpieczeniowe przygotowało rozwiązanie z myślą o dzieciach i ich bezpieczeństwie, najlepiej prezentuje się oferta Nationale Nederlanden. Jest najbardziej kompleksowa i obszerna. Dzięki temu cieszy się wysokimi notami od zadowolonych klientów. Tym samym wzbudza największe zaufanie, a co istotne, jest dopasowana do możliwości finansowych każdego z klientów. W ten sposób o bezpieczeństwo swoich dzieci może zadbać każdy, bez względu na dostępne środki.

Ochrona na każdą okazję

Ubezpieczenie dla dziecka obejmuje szereg sytuacji, w których można z niego skorzystać. Do najważniejszych z nich zaliczyć należy: złamania, skręcenia, zwichnięcia, oparzenia, rany wymagające szycia, urazy. Dodatkowe świadczenia to hospitalizacja, korzystanie z usług placówek medycznych i rehabilitacyjnych. Ubezpieczenie gwarantuje także pokrycie kosztów opieki po wypadku i szereg usług, które podnoszą koszt pakietu, ale zwiększają poczucie bezpieczeństwa w przypadku zajścia nieszczęśliwego wypadku.

Oferta Nationale Nederlanden obejmuje wizytę u lekarza, wizytę pielęgniarki, opiekę nad dzieckiem (jeśli została zalecona przez lekarza), korepetycje, pomoc psychologa, transport medyczny, dostarczanie leków i artykułów spożywczych (jeśli zostały wskazane przez lekarza), wizyta członka rodziny (rodzica lub opiekuna) w miejscu hospitalizacji dziecka oraz opieka domowa po zakończonej hospitalizacji. Oferta ubezpieczeniowa została przygotowana w taki sposób, aby dziecko było zabezpieczone na każdą ewentualność.

Ubezpieczenie dziecka w Nationale Nederlanden – Lista wyłączeń odpowiedzialności

To one są główną przyczyną braku wypłaty odszkodowania. Pojawiają się w każdym pakiecie. Przed wyborem rozwiązania należy dopytać o szczegóły wyłączeń. W ten sposób zyska się pewność, w jakich sytuacjach ubezpieczenie nie będzie wypłacone. Przykładową sytuacją, w której ubezpieczenie nie zostanie wypłacone, jest uszkodzenie ciała dziecka na skutek stosowania przemocy fizycznej lub gdy dziecko będzie pod wpływem alkoholu.

Trudności mogą pojawić się także wtedy, gdy dziecko podejmuje aktywności sportowe i rekreacyjne o ryzykownym charakterze (wspinaczka, nurkowanie, sztuki walki, skoki do wody czy skoki na linie). Jeśli istnieje ryzyko, że uszkodzenie ciała czy uraz pojawi się na skutek czynności ujętych na liście wyłączeń, warto pomyśleć o dodatkowym pakiecie usług.

Kto może skorzystać z ubezpieczenia dziecka w Nationale Nederlanden?

Z ubezpieczenia dla dziecka może skorzystać każdy. Nie musi być to jednak wyłącznie rodzic czy prawny opiekun dziecka. Ubezpieczenie może wykupić też krewny lub znajomy. Najczęściej jednak ubezpieczenie kupują rodzice, którzy chcą zwiększyć poziom ochrony dziecka lub zacząć oszczędzać pieniądze na jego przyszłość. Towarzystwo ubezpieczeniowe może wprowadzić limity wiekowe, jednak najczęściej jest to przedział wiekowy 18-70 lat. Wybierając polisę dla dziecka należy sprawdzić ten limit. W Nationale Nederlanden oferta przeznaczona jest dla dzieci od 1 roku życia do 18 urodzin.

Koszty i opłaty za ubezpieczenie NNW dla dziecka w Nationale Nederlanden

Miesięczne koszty uzależnione są od wybranego pakietu. Najtańszy z nich (pakiet „S”), to 59 zł rocznie. Najdroższym pakietem jest „XL”, który kosztuje 199 zł rocznie. Choć pakiet dostępnych usług jest zbliżony do siebie, różnica polega na wielkości wypłat w przypadku zdarzenia, zatem chcąc zapewnić sobie możliwość skorzystania z najwyższego świadczenia, warto wybrać pakiet XL. Największe różnice pojawiają się w przypadku odszkodowania za wypadek komunikacyjny (przy najniższej stawce otrzymać można 10.000 zł, przy najwyższej 25.000 zł), złamaniach (od 200 do 900 zł) i oparzeniach (od 1000 zł do 5000 zł).

Pakiety ubezpieczeniowe skrojone na miarę

Ubezpieczenie dziecka w Nationale Nederlanden to przede wszystkim możliwość doboru pakietu usług dostosowanego do własnych potrzeb. Poza usługami podstawowymi, które dostępne są dla wszystkich, w przystępnych cenach, każdy może wybrać szereg rozwiązań dodatkowych.

Można skorzystać z ubezpieczenia na wypadek konieczności przeprowadzenia rehabilitacji, pobytu w szpitalu, wypadku, zawału serca czy udaru, ale również wypadku komunikacyjnego, wsparcia na wypadek śmierci lub trwałego uszczerbku na zdrowiu. Elastyczność w doborze usług jest niezwykle istotnym aspektem oferty ubezpieczeniowej przygotowanej przez Nationale Nederlanden.

Usługi dodatkowe dostępne dla klientów Nationale Nederlanden

Każde ubezpieczenie dla dziecka zawiera szereg usług dodatkowych. Obecnie najczęściej w ofercie obejmuje się także uczestnictwo w zajęciach pozalekcyjnych i sportowych.

Ciekawym rozwiązaniem oferowanym przez Nationale Nederlanden jest możliwość skorzystania m.in. z pomocy psychologa. Jako że kondycja psychiczna dzieci jest coraz trudniejsza, a dostęp do efektywnej opieki psychologicznej coraz droższy, jest to doskonałe rozwiązanie. Tym bardziej że wiele dzieci w wieku szkolnym rzadziej mówi o swoich problemach. Rodzic, chcąc zapewnić dziecku najlepsze warunki do rozwoju, ma możliwość skorzystania ze wsparcia psychologicznego bez obawy o nadwyrężenie domowego budżetu.

Ciekawym rozwiązaniem, które ujęte jest w ofercie Nationale Nederlanden, jest także możliwość zorganizowania i pokrycia prywatnych korepetycji, jeśli dziecko będzie musiało przebywać w domu więcej, niż 10 dni (zgodnie z zaleceniami lekarza). Choć rozwiązanie to pozornie wydaje się zbędne, to w chwili, kiedy dziecko długo choruje i ma kilkutygodniowe zaległości, nie musi pracować z rodzicem.

Dodatkowe korepetycje pozwalają na nadrobienie zaległości. To zmniejsza stres wynikający z nadmiaru pracy. Wydłużona nieobecność nie będzie problematyczna ani dla dziecka, ani dla rodziców. Tym bardziej że korepetycje to dziś spory wydatek i nie każdy może sobie na nie pozwolić.

O czym zawsze pamiętać wybierając polisę dla dziecka?

Wybierając ofertę ubezpieczeniową należy pamiętać o nieprzewidywalności i trudności oszacowania ryzyka. Decydując się na opcję podstawową (ubezpieczenie od nieszczęśliwych wypadków), zyskuje się jedynie pewność, że w przypadku złamania, oparzenia lub wypadku na rowerze czy hulajnodze można będzie uzyskać dodatkowe środki. Obecnie, zagrożeń jest więcej, a więc nie zawsze ograniczenie pakietu ubezpieczeniowego do podstawowego jest słusznym rozwiązaniem. 

Różnica cenowa pomiędzy pakietami podstawowymi a rozszerzonymi, jest niewielka, a zabezpieczenie jest solidniejsze, dlatego analizując ofertę ubezpieczeń dla dzieci przygotowaną przez Nationale Nederlanden warto sprawdzić również bardziej rozbudowane oferty. Ujęta w nich opieka psychologiczna czy sytuacje skrajne (np. ugryzienie przez kleszcza czy psa, wypożyczenie albo zakup środków pomocniczych czy pobyt w szpitalu) mogą wydawać się niepotrzebne, jednak nieprzewidywalność tych zdarzeń i fakt, że dziecko nie zawsze wykazuje się ostrożnością, przyczyniają się do podniesienia komfortu psychicznego rodziców.

Zalety ubezpieczenia dziecka w Nationale Nederlanden

Ubezpieczenie dla dziecka to podstawowa forma zabezpieczenia. Nie uchroni go od wypadków czy urazów, ale zapewni spokój. Pozwoli skoncentrować się na pomocy, a nie na poszukiwaniu środków finansowych potrzebnych na zakup sprzętu, dodatkowej opieki medycznej czy rehabilitacji (jeśli uraz był poważniejszy). Zaletą oferty Nationale Nederlanden jest jej elastyczność i dopasowanie do możliwości każdego klienta. Nawet pakiet podstawowy zawiera niezbędne świadczenia i zapewnia wsparcie przy wypadkach, urazach czy oparzeniach. Choć ubezpieczenie przeznaczone jest dla dziecka, to w rzeczywistości zapewnia spokój rodzicowi.

Niewątpliwie zaletą ubezpieczeń oferowanych przez Nationale Nederlanden jest dopasowanie ich do zmieniających się uwarunkowań i potrzeb klientów. Poza tradycyjnymi usługami w ofercie znajduje się także możliwość korzystania z porady psychologa, korepetycji oraz dostęp do rehabilitacji. Finansowanie tych trzech obszarów bywa najbardziej obciążające dla budżetu domowego, dlatego ujęcie ich w ofercie ubezpieczeniowej pokazuje duże zrozumienie dla rodziców i wydatków, jakie wiążą się z zapewnieniem dziecku wsparcia na każdym etapie rozwoju.

Wybierając ubezpieczenie dla swojego dziecka trzeba wybrać rozwiązanie oferujące szeroki zakres usług. Kreatywność dzieci nie zna granic i takie też powinno być ubezpieczenie, którym dziecko jest objęte. Nationale Nederlanden ze swoją ofertą ubezpieczeń dla dzieci oferuje pakiet zapewniający maksymalne poczucie bezpieczeństwa. Świadczą o tym nie tylko opinie zadowolonych klientów, ale i najwyższa pozycja w rankingu ubezpieczycieli.

FAQ

Czy dziecko musi mieć ubezpieczenie?

Choć dziecko uczęszczające do przedszkola lub szkoły może korzystać z ubezpieczenia oferowanego przez placówkę (koszty ponoszą rodzice lub prawni opiekunowie), można wykupić ubezpieczenie dodatkowe. Nie jest to obowiązkowe, ale przynosi realne korzyści, m.in. szerszy zakres ochrony i wyższe sumy ubezpieczenia.

Co powinno obejmować ubezpieczenie?

Zakres działania ubezpieczenia uzależniony jest od wyboru oferty i towarzystwa ubezpieczeniowego. Najczęściej obejmuje wypadki szkolne oraz pozaszkolne, w tym również w domu czy na podwórku. Ubezpieczenie może działać tylko w okresie szkolnym lub przez cały rok. Każda oferta zawiera szeroki pakiet usług dodatkowych. Ich wybór podnosi koszt opłacanej składki.

Jakie ubezpieczenie wybrać dla dziecka?

Dziecko może być ubezpieczone na dwa sposoby. Można kupić polisę NNW lub ubezpieczenie posagowe. Wybór uzależniony jest od potrzeb i preferencji rodziców. Zależy Ci wyłącznie na ochronie zdrowia dziecka w związku z zajściem nieszczęśliwego wypadku lub poważnego zachorowania? A może chcesz również odkładać pieniądze na jego przyszłość? Ubezpieczyciele, również Nationale Nederlanden, oferują wiele możliwości w tym zakresie. 

Jaki jest koszt ubezpieczenia dla dziecka?

Ceny ubezpieczenia dla dziecka zaczynają się od 39 zł. W zależności od wybranego pakietu i zakresu ochrony składka może być jednak wyższa. Wielkość opłat można dostosować do możliwości swojego budżetu.

Jakie są pakiety ubezpieczeń dla dziecka w Nationale Nederlanden?

W ofercie Nationale Nederlanden ujęto cztery oferty: „Pakiet S” (59 zł rocznie), „Pakiet M (99 zł rocznie), Pakiet L (139 zł rocznie) oraz pakiet XL (199 zł rocznie). Każdy z nich obejmuje najczęstsze zdarzenia, które mogą przytrafić się dziecku. Droższe pakiety poszerzone są o usługi dodatkowe.

Na co zwrócić uwagę przy zawieraniu umowy?

Wybierając ofertę ubezpieczeniową warto przyjrzeć się warunkom, które trzeba spełnić, by otrzymać wypłatę. Należy zapoznać się z listą wyłączeń oraz sumą ubezpieczenia, czyli maksymalną wysokością świadczenia, które otrzymasz, jeśli dziecko ulegnie wypadkowi.

Czy towarzystwo ubezpieczeniowe może nie wypłacić odszkodowania?

Tak, mogą pojawić się sytuacje, w których TU nie ponosi odpowiedzialności za wypadek czy szkodę. Lista wyłączeń jest elementem umowy i ogólnych warunków ubezpieczenia. Warto się z nimi zapoznać.

Natalia Wojtuń

Natalia Wojtuń, Author at Startwprzyszlosc.pl

Zagwarantuj swojemu dziecku na dobry startnawet40 000 zł

STREFA WIEDZY

Dowiedz się więcej!

Skorzystaj z wiedzy naszych specjalistów. Dowiedz się więcej o ubezpieczeniach dla dzieci i wybieraj świadomie.

Oszczędzanie
19 czerwca 2023 · 9 min.

Polisa posagowa dla dziecka – czym jest i czy się opłaca?

Ubezpieczenie posagowe najczęściej zawiera się do ukończenia przez dziecko 18 lub 25 lat. Jednak zdarza się, że świadczenie jest wypłacane wcześniej, np. w...

Bezpieczeństwo
22 maja 2023 · 8 min.

Formy oszczędzania i inwestowania nadwyżek finansowych

Lokaty bankowe? Fundusze inwestycyjne? Kryptowaluty? Fundusze akcyjne? Ubezpieczenie posagowe? Sprawdźmy, jakie są obecnie najpopularniejsze metody odkładania...

Edukacja
20 kwietnia 2023 · 7 min.

Oszczędzanie dla dziecka — poznaj efektywne sposoby

Oszczędzanie dla dziecka to kapitał, który ułatwi mu start w dorosłe życie, ukończenie studiów i realizację marzeń. Jak efektywnie oszczędzać?

Bezpieczeństwo
22 marca 2023 · 7 min.

Jak zgłosić dziecko do ubezpieczenia zdrowotnego?

Zgodnie z polskim prawem niepełnoletnie dzieci mają prawo do bezpłatnego leczenia. Nie zmienia to jednak faktu, że obowiązkiem opiekuna prawnego jest...

Bezpieczeństwo
05 stycznia 2023 · 10 min.

Nationale Nederlanden ubezpieczenie dziecka — aktualna oferta

Każdy rodzic, chcąc zadbać o pełne bezpieczeństwo swojego dziecka, powinien pomyśleć o ubezpieczeniu. Choć dzieci w wieku szkolnym często mają ubezpieczenie ze...

Bezpieczeństwo
28 listopada 2022 · 8 min.

Ubezpieczenie noworodka – 5 rzeczy, które warto wiedzieć

Troska o zdrowie dziecka to priorytet dla wielu rodziców. Jakie ubezpieczenie noworodka wybrać, by chronić dziecko już od pierwszych dni życia? O czym warto...